Секогаш блиску до вас !!!


Пријава пречки (02) 31.31.310

Моб. 075.733.470

videokom.mk/precki

Работно Време: Пон-Пет 09:00 - 19:00 (Сабота по потреба)

Ваш Видеоком
Има 1 гостин присутни
Банер

Вести и Новости

Веста која доаѓа од Microsoft е дека се прекинува  поддршката за нивниот можеби најпопуларен оперативен систем Windows XP. Иако стар повеќе од 10 години, овој систем е сеуште користен од голем број на корисници низ светот, во главно компании и владини служби. Дополнителен проблем во мотивирањето на корисниците да преминат на понов оперативен систем е ниската популарност на Windows 8, најмногу поради тргањето на Start менито, што е збунувачки за голем број на корисници, покрај другите причини. Завршување на поддршката значи дека корисниците кој ќе продолжат да го користат оперативниот систем нема да добиваат сигурносни надградби, што после одреден период тоа може да биде потенцијален проблем. Покрај за Windows XP, на 07.Апр.2014 заврши поддршката и за Office 2003.

Сепак XP не е мртов и неговата подршка продолжува од Open Source заедницата и големиот број ентузијасти заинтересирани овој оперативен систем да продолжи да живее на нашите компјутери.

Ние исто така се вклучуваме во оваа акција и нудиме поддршка за вашите XP машини , слободно побарајте не за било каков проблем да биде одстранет навремено и ефикасно .

Ваш Видеоком


За дополнителни информации контактирајте не Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

 

My SQL Не Не Не Да
 

IPPBX Телефонска Централа

IP - PBX  ДИГИТАЛНА ТЕЛЕФОНСКА ЦЕНТРАЛА СО 10 Локали


Ви нудиме интегриран дигитален уред со голем број функционалности по многу прифатливи услови со комплетна поддршка и инсталација. Старите аналогни системи се исфрлаат од употреба како застарени поради некомпатибилност со новите дигитални телефонски системи на телеком и се заменуваат со нови штедливи и поефикасни уреди како нашиов кој троши само 5W и работи комплетно самостојно.

 


 

Можности

Телефонска Централа е комплетно компатибилна со Т-Home, телефонската мрежа на Македонски Телеком и е  со следниве карактеристики:


• до 5 Влезни линии (1 ПСТН, 1 ИСДН2 со 2 говорни канали, 5 IMS влезни линии од интернет телефонската мрежа)

• 10 IP локали
(Може да се приклучат Аналогни телефони со VoIPдаптери преку LAN или преку безжичната мрежа како и IP телефони или софтверски телефони инсталирани на лаптоп, андроид или Iphone )
• +2 аналогни локали директно на уредот без VOIP адаптери
• +6 DECT локали без базни станици

Испорака од Лагер , НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ. испорака од лагер

Повеќе...

 

Телеком Услуги

Ви нудиме можност за решавање на сите видови проблеми со Телекомуникациите во вашиот дом или канцеларија.

1. ПРОБЛЕМИ СО ИНТЕРНЕТ
2. ОПТИЧКИ И ДРУГИ МРЕЖНИ ИНСТАЛАЦИИ
3. ПРОБЛЕМИ СО ТЕЛЕФОНИЈА И ТЕЛЕВИЗИЈА

На располагање Ви е наша стручна екипа која на лице место ќе го лоцира и ќе стори се за да го отстрани проблемот.

Повикајте не !

 

Dropbox

За да ви стане компјутерски живот полесен ви предлагаме и вие да го откриете Dropbox , тоа е бесплатен програм за "работа во облак" и работи на MAC, Windows и Linux.

Толку е едноставно што е просто глупаво. Се инсталира малечко програмче кое креира фолдер со име Dropbox на вашиот компјутер.

Може да го ставите фолдерот каде сакате и во него може да додавате фолдери и фајлови пошто всушност тој се наоѓа локално на вашиот компјутер.

Што е тогаш посебно !

Се што ќе ставите во фолдерот автоматски се дуплицира на Dropbox серверот , "горе во облакот". Се се случува во позадина . Малечкото сино иконче кај часовниокт се прави автоматски и од плаво преминува во зелено ако се е ажурирано.

Имате можност да шерувате фолдери , да ги следите измените на фајловите или да најдете некој избришан фајл.

Доколку со истиот акаунт се логирате од друг компјутер  се работи нормлно и фајловите ви се тука.

Тоа е некој начин онлајн синхронизација .

И доколку не сте на вашиот компјутер сеуште можете преку веб сајтот на  www.dropbox.com да дојдет до вашите фајлови и да ги ажурирате. Dropbox серверите се достапни 24х7.

Најдоброто за крај ! Андроид апликацијата работи одлично така што сите фајлови практично  ги носите со себе во вашиот џеб,  многу корисна и современа опција која Dropbox го направи тоа што е денес.

Ваш Видеоком

 

Dropbox Android Aplikacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВЕРУВАЈТЕ МУ НА ИСКУСТВОТО И НЕ ЕКСПЕРИМЕНТИРАЈТЕ !


КОМПЛЕТЕН КОМПЈУТЕРСКИ СЕРВИС, СЕ НА ЕДНО МЕСТО
НАЈДОБРА ЦЕНА , НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ !!!
ПОПРАВКА НА ХАРДВЕР И МОНИТОРИ
ПРЕИНСТАЛАЦИЈА НА СОФТВЕР, ДРАЈВЕРИ И НАДГРАДБИ

ПРИЈАВЕТЕ ПРЕЧКА ПРЕКУ
* Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
* Online Системот за пријава на пречки ОВДЕ
* ТЕЛЕФОНИТЕ 3131310, 075733470
* СМС НА БРОЈОТ 075733470


ЗОШТО videokom.mk ?

  1. 24 ЧАСА СЕРВИС, на лице место или преку интернет
  2. Достапни кога сме ви потребни, секој повик е одговорен
  3. Услуга низ цела Македонија, добивате интервенција на локален сервисер со минимални трошоци за патување
  4. Нема други скриени трошоци, однапред се договара се

КОГА ДА ПОБАРАТЕ ПОМОШ ?

Повеќе...

 

ВЕСТ ЗА ОНИЕ КОИ ГО САКААТ СВОЈОТ XP: MICROSOFT ќе го поддржува XP до 2014 !

Алатки за оптимизација на XP , Се што ви треба на XP , Дијагноза и решенија за XP

ЛИСТА НА НАЈ ПРОГРАМИ

  1. Најнови драјвери од производители на опрема: HP Sony Nvidia DELL Fujitsu-Siemens Acer Lenovo MSI TOSHIBA
  2. Најнови Сигурносни додатоци за Windows: Windows Security Updates
  3. Најголемата OnLine база со бесплатни програми: Download.com
  4. Најпопуларин програми на Idividi.com.mk : http://download.idividi.com.mk/

Antivirus: WindowsXP , WindowsVista , Windows7

Бесплатна OnLine проверка од вируси:

Повеќе...